TBY Holding, Türkiye’de Tokenizasyon Projelerinin İlk Örneğini Başlatacak • CoinkolikTBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar, Türkiye’de çok yakın zamanda doğu bölgesindeki bir altın sahası ile tokenizasyon projelerinin ilk örneğini başlatacaklarını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

AA’da yer alan habere göre Alkoçlar, tokenizasyonunun ülke ekonomisine emsalsiz bir katma değer oluşturacağını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Tokenizasyonunun ülke ekonomisine emsalsiz bir katma değer oluşturacağı aşikar. Çok yakın zamanda doğu bölgesindeki bir altın sahası ile bahsi geçen tokenizasyon projelerinin ilk örneğini başlatacağız.”

Alkoçlar, kripto paralarda yaşanan dalgalanmalar hakkında da konuştu. Alkoçlar, şu ifadeleri kullandı:

“Dalgalanma faktörlerinin önüne geçmenin ve kripto varlıkların muteber birer yatırım aracı olarak kalmalarını sağlamanın yolu, değeri ya da miktarı sabitlenmiş Stablecoins tesisi olduğuna inanıyorum. Özellikle ülkemizin büyük IV. grup maden potansiyeli, yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak bir hukuki altyapı ile, Stablecoins projeleri çerçevesinde tokenizasyonun ülke ekonomisine emsalsiz bir katma değer oluşturacağı aşikar.”